سرخط خبرها:
استاندار سمنان:
نظارت‌ها نباید جسارت‌ مدیران برای انجام امور را کاهش دهد
استاندار سمنان گفت: نظارت‌ها از سوی مسئولان ، نباید جسارت مدیران کل دستگاه‌های اجرایی برای انجام مطلوب امور را کاهش دهد.
به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان ، علیرضا آشناگر روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل دیوان محاسبات استان سمنان با گرامیداشت یاد و خاطر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی واظهار تاسف از حادثه سیل سیستان و تسلیت جانباختن شماری از هم وطنانمان در حادثه هواپیما و تشییع پیکر سردار سلیمانی گفت : بازنشستگی مدال پر افتخار و باازرشی است که پس از سالها تلاش و همت به کارکنان و مدیران دولت اعطا می گردد .
وی در این جلسه با اشاره به تلاش و اقداملات دستگاههای نظارتی استان گفت : یکی از اقدامات مدیران نظارتی ، رصد و پردازش عملکرد دستگاه‌های اجرایی است و پر واضح است که بدون نظارت، تضمینی برای موفقیت در‌کارهای دستگاه‌های اجرایی وجود ندارد.
آشناگر افزود: دستگاههای اجرایی کشور ، دارای سیستم نظارتی بوده و قوه قضائیه و قوه مقننه با رهیافت‌های اصولی بر کار و عملکرد دستگاه‌های اجرایی و قوه مجریه نظارت دارند.
استاندار سمنان با تاکید بر تقویت نظارت‌های درونی در دستگاهها گفت : در کنار این نظارتهای درونی ، دستگاهها و دیگر سازمانهای مسئول نیز باید بر عملکردهای مالی و رهیافت ها نظارت نمایند.
آشناگر با اشاره به نظارت‌های دیوان محاسبات کشور بر امور مالی، بودجه و انحراف بودجه‌ای دستگاه های اجرایی خاطر نشان کرد: هدف از اینگونه نظارت‌ها ، خدمات‌رسانی مطلوب به مردم می باشد و ارائه ی آن به معنای اطلاع موثق از انجام امور در شکل قانونی است .
آشناگر با تاکید بر لزوم اتخاذ تصمیم و رویکردها بر مبنای قانون گفت: قوانین بدون پیچیدگی و کلیّت ، موجب شفافیت امور و جلوگیری از ابهام در اجرای آن می گردد .
وی تصریح کرد: وضع کنندگان قانون درک اصولی برای وضع قانون داشته باشند و اگر برداشت کلی از قانون نشود، بخش قابل توجهی از نظارت‌ها و دغدغه‌های بخش‌های نظارتی کاهش می یابد.
آشناگر اضافه کرد: دیده‌بانی و نظارت بر عملکرد مسئولان نعمت است که این امر در سلامت کار ، تاثیر شایانی دارد.
استاندار سمنان ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی استان سمنان از دستگاههای برتر در جلب رضایتمندی مردم هستند و بخشی از این مهم مرهون اعمال نظارت‌ها است که موجب اصلاح بسیاری از رویه های نادرست گردیده است .
استاندار سمنان ادامه داد: نوع نگرش مدیران دستگاه نظارتی در ارتقای جایگاه اداری استان سمنان در سطح کشور قابل توجه است .
وی با تاکید بر ضرورت شفاف سازی اقدامات به مدیران نظارتی توصیه کرد تا به فکر مچ گیری نباشند .
استاندار سمنان با بیان اینکه ، فساد ساماندهی شده در کشور و استان سمنان وجود ندارد، گفت: بی تردید تخلف و فساد جزئی وجود دارد که با متخلف طبق قانون برخورد می شود.
استاندار سمنان ادامه داد: دستگاههای نظارتی به فکر یاری گری و دست گیری باشند و نه مچ گیری
وی با اشاره به ضرورت حفاظت از بیت المال و مدیران توسط دستگاه‌های نظارتی گفت : تخریب مدیران دولتی رویه ای مذموم و ناپسند است که بحمدلله در استان سمنان وجود ندارد
استاندار سمنان در ادامه ی سخنان خود با تشریح وضعیت اقتصادی موجود کشور و ضرورت حفظ انسجام مالی موسسات و دستگاهها و شرکت های مختلف گفت : در شرایط جدید، اعتبارهای مالی و تخصیص‌ها‌ قدری محدود است و لازم است تا مدیران نظارتی کشور به گونه ای اقدام نمایند که خلل و مانعی برای مدیران با قدرت جسارت و ریسک بالا پیش نیاید چرا که جسارت و ریسک مدیران می تواند موجب رفع بسیاری از مشکلات و مصائب کشور باشد .
آشناگر تصریح کرد: نظارت های پیچیده منجر به محدودیت اقدامات مدیران شده و تنها راه برون رفت از این مشکل وضع قوانین شفاف همراه با نظارت راهبردی و اصولی برای جلوگیری از تخلف است .
تاریخ:
1398/11/02
تعداد بازدید:
582
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal